Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumAktuality

Mladí tesaři z Královéhradeckého kraje ovládli soutěž středních škol

Poslední aktualizace: 9. 3. 2016

Na Střední škole řemeslné v Jaroměři probíhalo ve dnech 1. - 3. 3. 2016 oblastní kolo regionální soutěže odborných dovedností Žák Tesař 2016, jejímž vyhlašovatelem je Cech KPT České republiky. Soutěž se konala pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Bc. Lubomíra France. Tohoto 14. ročníku se zúčastnilo 11 dvoučlenných družstev.

Mladí tesaři z Královéhradeckého kraje ovládli soutěž středních škol

Soutěž se dělila na dvě části, teoretickou a praktickou. V teoretické části muselo každé ze soutěžících družstev na počítači odpovědět celkem na 60 otázek. Testy byly generovány počítačovým programem z oblasti technologie, materiálů, bezpečnosti práce a odborného kreslení. V praktické části bylo letošním úkolem dvoučlenných soutěžních družstev zhotovení makety valbové střechy v časovém limitu deseti hodin. Výška a šířka modelu byla vylosována před zahájením práce. Po ukončení obou soutěžních částí byl pro žáky připraven doprovodný program v podobě návštěvy historického krovu střechy, přednášky Petra Růžičky o středověké geometrii, a prezentace firem. Změřit síly si mohli žáci na poli sportovním, a to soutěží v bowlingu.

Ve čtvrtek 3. 3. 2016 se na pořádající škole za účasti představitelů města, školy, zástupců firem a odborné poroty konalo slavnostní vyhlášení této soutěže s předáváním pohárů, diplomů a cen od sponzorů soutěže. Za Královéhradecký kraj poháry pro vítězná družstva předávala radní pro oblast školství Mgr. Táňa Šormová. O to to bylo radostnější, protože na prvních třech příčkách se umístily školy našeho regionu.

1. Střední škola řemeslná, Jaroměř

soutěžní tým ve složení Nikolas Karmášek, Roman Hynek pod odborným vedením mistra Ladislava Kubiase

2. Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec Králové

tým Luboš Dohalský, David Hanák, odborné vedení mistr Jiří Ort

3. Vyšší odborná škola stavební a Střední průmyslová škola stavební

arch. Jana Letzela, Náchod

tým Michal Němec, Vasyl Hasynets, odborné vedení mistr Jan Řezníček

Toto umístění je s postupem na Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí Tesař 2016.

Text: SŠ řemeslná, Jaroměř

Autor: Michal Friček