Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumAktuality

Ledovka potrápila Královéhradecký kraj. Některé spoje vůbec nejely, jiné měly zpoždění

Poslední aktualizace: 25. 1. 2016

V pondělí ráno čekala na řidiče i cestující hromadnou dopravou past v podobě ledovky. Ta byla hlavní příčinou toho, že některé zastávky nebyly vůbec obslouženy. Na jiných místech museli cestující čekat déle, že jsou zvyklí.

Ledovka dělala problémy i v Královéhradeckém kraji. Všechny silnice jsou už ale s opatrností sjízdné, říká hejtman Franc

Prostřednictvím call centra společnosti OREDO lidé oznámili, že nejelo šest spojů. Ve čtyřech případech již bylo jeho pracovníky ověřeno, že autobusy skutečně nevyjely. To se týkalo tras Nový Bydžov – Hradec Králové (odjezd 7.35), Hronov – Červený Kostelec (odjezd 8.18), Jaroměř – Hořiněves (odjezd 8.30) a Stará Paka – Nová Paka (odjezd 8.40). Nepodařilo se ověřit, zda vyjel spoj v 6.20 z Hradce Králové do Dvora Králové nad Labem a v 9.23 z Dobrušky do Hradce. Neuskutečněných jízd bylo ale víc. Nepodařilo se obsloužit například Zdelov na Rychnovsku.

Řada spojů nabrala zpoždění. V tomto směru byla situace nejhorší na Broumovsku, Novobydžovsku, v okolí Velichovek a Choustníkova Hradiště nebo v horských partiích Krkonoš a Orlických hor.

Díky maximálnímu nasazení pracovníků SÚS Královéhradeckého kraje se situace postupně zlepšuje. Call centrum společnosti OREDO je cestujícím k dispozici na lince 491 580 333.

Autor: Michal Friček