Královéhradecký kraj rozumí potřebám cestovního ruchu

5. 3. 2018 Autor: Lukáš Vaníček

V uplynulých dnech zasedala Komise Rady Asociace krajů ČR pro cestovní ruch, které se zúčastnil radní Královéhradeckého kraje Pavel Hečko, do jehož gesce cestovní ruch patří. Na jednání byla i ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, která zdůraznila význam cestovního ruchu jako velkou příležitost k rozvoji regionů.

Ministryně členy komise informovala o postupech Ministerstva pro místní rozvoj ČR při vyhlašování národních dotačních titulů na podporu cestovního ruchu. Na jednání se také představil koncept Českého pavilonu na EXPO 2020 v Dubaji.

Další z významných oblastí cestovního ruchu je lázeňství, které zde prezentoval viceprezident Svazu léčebných lázní ČR Martin Plachý. Kromě léčebné kůry pacienti v lázeňských městech i bydlí, relaxují v různých zařízeních, navštěvují turistické zajímavosti a nakupují suvenýry, dárky i speciální zážitky. Členové Komise Rady Asociace krajů ČR se dohodli na větší podpoře a koordinaci jednotlivých aktivit v rámci propagace regionů.

Ministerstvo pro místní rozvoj v březnu také vyhlásí národní program na podporu marketingových aktivit v cestovním ruchu. „Náš odbor cestovního ruchu již připravuje podle svého marketingového plánu aktivity, na které bude finanční podporu žádat. Loni jsme touto cestou získali více než 400 000 Kč a pro rok 2018 předpokládáme dvojnásobek,“ uvedl radní Pavel Hečko.