Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumAktuality

Královéhradecký kraj navštíví v únoru prezident republiky Miloš Zeman

Poslední aktualizace: 10. 1. 2017

Po necelém roce zavítá na oficiální návštěvu Královéhradeckého kraje prezident republiky Miloš Zeman. Svou třídenní cestu po regionu, kdy se setkává s vedením měst a především s občany a navštěvuje významné zaměstnavatele, uskuteční v polovině února. Východ Čech navštíví prezident republiky už počtvrté.

První den své návštěvy v kraji putoval prezident Miloš Zeman po Hradci Králové

Prezident republiky Miloš Zeman navštíví region v termínu od 15. do 17. února 2017. „Pan prezident navštíví několik měst našeho kraje, kde bude již tradičně v plánu setkání s občany, na programu budou jistě ale i další zajímavá místa. Rád bych zařadil do programu například Vesnici roku Královéhradeckého kraje roku 2016 Rudník, protože po povodních zde odvedli místní velký kus práce a mohou být na výsledek pyšní. V plánu budou také setkání s osobnostmi kraje, významnými podnikateli i poslanci a senátory zvolenými za kraj. Také bychom chtěli po dvou letech ubytovat pana prezidenta opět v Hradci Králové,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Návštěva je plánována jako třídenní. „Pan prezident dodržel slib a nabídnul kraji návštěvu na čtyři dny, čehož si vážíme a splnění slibu oceňujeme, ale návštěvu se podařilo velmi efektivně připravit tak, abychom vše stihli za tři dny. Občané celého kraje budou mít navíc hned několik příležitostí, kde se s panem prezidentem potkat,“ dodal hejtman.

Prezident republiky Miloš Zeman navštíví Královéhradecký kraj již počtvrté. Během své poslední dvoudenní návštěvy, která se uskutečnila od 31. března do 1. dubna 2016, zavítal do Třebechovic pod Orebem, Vrchlabí a Kostelce nad Orlicí.

Autor: Martina Götzová