Královéhradecký kraj je novým členem Asociace měst pro cyklisty

22. 5. 2018

Královéhradecký kraj se stal novým členem Asociace měst pro cyklisty, která je partnerem pro vládní i parlamentní politickou reprezentaci. Asociace se podílí na tvorbě legislativních návrhů i opatřeních týkajících se cyklistické dopravy.

„Tímto vstupem získává kraj mnoho výhod, od možnosti konzultace jednotlivých problémů v regionu, přes možnost podílet se na koncepčních řešeních na národní úrovni, až po velké know-how této asociace, jež může napomoci dalšímu rozvoji regionu,“ zhodnotil vstup kraje do asociace radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu, grantů a dotací Pavel Hečko.

Královéhradecký kraj intenzivně spolupracuje na rozvoji infrastruktury pro cyklisty. Například v budování Labské stezky dochází k přípravám cyklostezky v Choťěvicích či v úseku Dolní Olešnice – Hostinné – Vestřev. U Kladské stezky se cyklisté mohou v budoucnu těšit na cyklostezku z Jaroměře do Rychnovku či rekonstrukci cyklotrasy v úseku Podbřezí – Studánka