Královéhradecký kraj a Powiat Kłodzki společnými silami opravují silnice v příhraničí

7. 12. 2018

Koordinační schůzka k strategickým silničním projektům, které společně realizují Královéhradecký kraj a Powiat Kłodzki, se uskutečnila 4. 12. v Klodzku. Za českou stranu se jednání zúčastnili zástupci Královéhradeckého kraje, Údržby silnic Královéhradeckého kraje, a. s., a Regional Development Agency, za polskou zástupci Powiatu Kłodzkiego a Zarządu Dróg Powiatowych w Kłodzku. Celé setkání vedl Piotr Marchewka, člen představenstva Powiatu Kłodzkiego.

V rámci programu přeshraniční spolupráce Interreg V – A Česká republika – Polsko partneři společně realizují projekty „Zlepšení dopravní dostupnosti Orlických a Bystřických hor, reg. č. CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_014/0000735“ a „Zlepšení přeshraniční dostupnosti polsko-českého příhraničí v oblasti Stolových hor, reg. č. CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_014/0000752“.

Na společném jednání se navzájem informovali, jak pokročili s realizací stavebních prací a plánovali další postup v příštím roce. Po schůzce následovala prohlídka realizovaných úseků v oblasti Stolových hor. Jedná se konkrétně o tyto úseky:

1. Silnice č. 3333D (státní hranice - Ostra Góra - Karłów),

2. Silnice č. 3241D (Łężyce - Duszniki Zdrój),

3. Silnice č. 3242D (Łężyce - Złotno - Szczytna),

4. Silnice č. III/30315 (Bezděkov nad Metují - Machov - Nízká Srbská),

5. Část silnice č. III/30317 (Bezděkov nad Metují - Machov - Machovská Lhota - státní hranice).

Další setkání partnerů se uskuteční na jaře 2019, tentokrát v oblasti Orlických hor.

ZDROJ: Regional Development Agency