Kraj vychází vstříc bývalým příslušníkům PTP

11. 1. 2018 Autor: Michal Friček

Jízdné zdarma pro bývalé příslušníky Pomocných technických praporů (PTP) zůstane v Královéhradeckém kraji zachováno i po ukončení činnosti jejich organizace. Dopravcům postačí pro uznání nároku na slevu průkazka PTP s platným kuponem pro rok 2017. Ke stejnému kroku přistoupil i Pardubický kraj.

„Cítím to jako morální satisfakci vůči lidem, kteří byli v minulosti neprávem perzekvováni. Z pohledu nákladů se přitom jedná o zcela marginální položku, protože v Královéhradeckém kraji žije posledních 12 bývalých příslušníků PTP,“ řekl první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Nadále zůstává zachována bezplatná přeprava pro příslušníky Konfederace politických vězňů, Českého svazu bojovníků za svobodu a Československé obce legionářské, ovšem vždy s platnými známkami.

Svazy PTP ale koncem roku 2016 ukončily činnost vzhledem k vysokému věku svých členů takže příspěvkové známky už nemá kdo vydávat. Přepravní systém IREDO jim proto vyjde vstříc a upraví své přepravní podmínky.