Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumAktuality

Kraj spolupracuje na rozvoji sítě psychiatrické péče

Poslední aktualizace: 19. 2. 2016

17. února proběhla na Krajském úřadu Královéhradeckého kraje schůzka zástupců kraje s lékařskými odborníky na téma péče o duševní zdraví. Schválená koncepce zdravotnictví obsahuje totiž mimo jiné i úkol vytvořit samostatnou koncepci psychiatrické péče v regionu. Krajský zájem o tuto tematiku ocenilo i Ministerstvo zdravotnictví.

Kraj spolupracuje na rozvoji sítě psychiatrické péče

Pozvání přijali odborníci se znalostí poskytování péče duševně nemocným. Současný vývoj prezentoval ředitel Psychiatrické nemocnice Bohnice Martin Hollý. Přítomen byl také Jaromír Mašek, ředitel Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod, či Jaromír Hejzlar, ředitel Sdružení ozdravoven a léčeben okresu Trutnov. Dále například zástupci Fakultní nemocnice Hradec Králové, či Oblastní nemocnice Jičín.

Cílem setkání bylo seznámit se aktuální situací poskytování péče o duševní zdraví v našem kraji a s navrhovanými kroky v rámci Reformy péče o duševní zdraví v České republice.

Jsem ráda, že se takové setkání uskutečnilo na půdě Královéhradeckého kraje a setkali jsme se s kladným ohlasem jak ze strany poskytovatelů zdravotní péče, tak ze strany ministerstva, které vítá naše připomínky ke svým záměrům,“ říká radní pro oblast zdravotnictví Jana Třešňáková.

Nová koncepce by v budoucnu měla zajistit návaznost na sociální služby, vyšší míru práce v terénu s klienty a vznik tzv. center duševního zdraví. O dalším vývoji budou odborníci jednat v březnu.

Autor: Martin Holek

Fotogalerie