Kraj rozdělí na obecní kanalizace a vodovody téměř 25 milionů korun

18. 6. 2020

Rada Královéhradeckého kraje schválila investiční dotace obcím na rozvoj vodohospodářské infrastruktury v roce 2020. Celkem 31 obcí si mezi sebe rozdělí 24,8 milionu korun. O návrhu této částky budou jednat zastupitelé na červnovém zasedání.

„Výstavba kanalizace v Zadražanech, vodovod v Nových Smrkovicích či Kbelnici, to je jen část obcí, které Královéhradecký kraj podpoří z dotačního programu Rozvoj infrastruktury v oblasti zásobování pitnou vodou a odvádění odpadních vod. Celkem přišlo 75 žádostí a hodnotící komise vybrala 31 z nich. Výstavba kanalizací a vodovodů je součástí krajské adaptační strategie na změny klimatu,“ uvedl radní pro vodní hospodářství a zemědělství Karel Klíma.

Další žádosti o dotace evidované v zásobníku programu budou průběžně posuzovány do konce roku 2020, a to podle disponibilních zdrojů programu.

V loňském roce rozdělil Královéhradecký kraj na rozvoj hospodářské infrastruktury 31 milionů korun mezi třicet jedna obcí.