Kraj proškolil zástupce obcí z nejdůležitějších právních předpisů

12. 6. 2015

V rámci metodické pomoci obcím se Krajský úřad Královéhradeckého kraje rozhodl proškolit představitele krajských obcí z nejvýznamnějších právních předpisů, které se týkají právě činnosti jednotlivých obcí. Celkem proběhlo 13 bezplatných jednodenních školení.

Kraj proškolil zástupce obcí z nejdůležitějších právních předpisů

Podobná školení realizuje krajský úřad každoročně a letošek nebyl výjimkou. Dle pozitivních ohlasů z minulých let byla jednotlivá školení realizována v sídlech obcí s rozšířenou působností, kam se sjeli zástupci obcí z daného správního obvodu. Tím se ušetřil jejich čas i finanční náklady.

Na školeních byly prezentovány různé okruhy právních předpisů s dopadem na činnost všech obcí. Zejména šlo o zákon o obcích, o pravidla k poskytování dotací či o problematiku odpovědnosti za škodu. Jednotlivé přednášky byly doplněny širokým prostorem pro dotazy zástupců obcí.

Ohlasy z celkem 13 školení jsou i letos velice pozitivní a Krajský úřad Královéhradeckého kraje proto počítá s podobnými školeními i do budoucna.