Kraj požádá o 800 milionů na výstavbu a rekonstrukci šesti silnic

10. 10. 2018

Šest silnic druhé třídy, které patří k nejvytíženějším krajským komunikacím a navazují na strategickou síť komunikací TEN-T, by mělo být v letech 2020–2021 vybudováno a rekonstruováno za výrazné finanční pomoci z evropských fondů. Projekty se budou ucházet o dotace v celkové výši přes 800 milionů korun.

„Tyto stavby jsou v zásobníku projektů pro stavební sezonu 2020 a dál. Žádosti o podporu z Integrovaného regionálního operačního programu ale musíme předložit během tohoto prosince. Všechny stavby jsou součástí takzvaného Regionálního akčního plánu Královéhradeckého kraje, což je jedna z podmínek přijatelnosti,“ říká první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

Poskytovatel dotace hodnotí také dopravně-hospodářský význam komunikace, její stavebně-technický stav a šířkové uspořádání a také intenzitu dopravy, nehodovost a vliv na životní prostředí. O přidělení dotace by mělo být rozhodnuto zhruba v polovině příštího roku.

Do balíčku byly zařazeny tyto projekty:

II/303 Přeložka Běloves – Velké Poříčí 458 mil. Kč

II/298 Opočno – obchvat, 2. etapa 190 mil. Kč

II/303 Velké Poříčí – Hronov, 2. etapa 35 mil. Kč

II/285 Jaroměř – Nové Město n. M., 2. etapa 100 mil. Kč

II/298 Ledce – Opočno, 3. etapa 50 mil. Kč

II/298 hranice Pardubického kraje – křiž. se silnicí I/11, 3. etapa 60 mil. Kč

Dotace má činit 90%.

(částky vyjadřují předpokládané stavební náklady včetně DPH)