Kraj hledá mistry tradiční rukodělné výroby

12. 12. 2017

Královéhradecký kraj vyzývá k předkládání nominací na titul Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje osobám, které dokonale ovládají dovednosti, postupy a technologie tradiční rukodělné výroby a přiměřeně svým možnostem předávají tyto znalosti budoucím generacím a prezentují své výrobky na veřejnosti.

Kdo může být navržen?

Občané České republiky s trvalým pobytem na území Královéhradeckého kraje, kteří souhlasí se spoluprací při pořizování dokumentace užívaných postupů a dovedností s Muzeem východních Čech v Hradci Králové, které je pověřené výkonem Regionálního pracoviště pro tradiční lidovou kulturu Královéhradeckého kraje.

Kdo může návrh podat?

Fyzická nebo právnická osoba (vědecké a odborné instituce, muzea, spolek či jiné zájmové organizace působící v daném oboru, orgány státní správy a samosprávy).

Kam návrh zaslat?

Návrhy v písemné podobě na předem stanovených formulářích zasílejte do 31.1.2018

- Náležitosti návrhu k nominaci na udělení titulu,

- Souhlas kandidáta na titul „Zlatý kolovrat – cena Rady Královéhradeckého kraje za lidovou kulturu“

na adresu:

Muzeum východních Čech v Hradci Králové, Regionálního pracoviště pro tradiční lidovou kulturu Královéhradeckého kraje, Eliščino nábřeží 465, 500 01 Hradec Králové 1.

Bližší informace spolu s pravidly najdete zde.

Slavnostní předání ocenění se bude konat na Mezinárodním folklorním festivalu Pod Zvičinou v Lázních Bělohrad dne 17. 6. 2018.

Kraj hledá mistry tradiční rukodělné výroby

FOTO: Archiv pořadatelů