Kraj a ministerstvo vnitra budou společně řešit problémy spojené se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách

15. 2. 2017

Společným memorandem stvrdí kraj a ministerstvo spolupráci při řešení problémů spojených se zaměstnáváním cizinců v průmyslových zónách. Podobu memoranda odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. K jeho podpisu by mělo dojít na přelomu února a března.

Uvědomujeme si zvýšenou míru narušování veřejného pořádku a nárůst počtu deliktů. Díky spolupráci na základě memoranda budeme nejen pravidelně informováni o bezpečnostní situaci a budeme zařazeni do pracovní skupiny. Budou nám ale také nabídnuty například i různé možnosti v rámci preventivních programů v gesci ministerstva vnitra a budeme osloveni při přípravě nových programů,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Memorandum mezi Královéhradeckým krajem a ministerstvem vnitra nyní odsouhlasili krajští radní a mělo by být podepsáno na přelomu měsíců února a března.