Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumAktuality

Kotlíkové dotace: Kraj průběžně zveřejňuje úspěšné žádosti o dotaci na nový kotel

Poslední aktualizace: 3. 3. 2016

O kotlíkovou dotaci v Královéhradeckém kraji zažádalo asi 1000 obyvatel. Všechny žádosti jsou nyní vyhodnocovány. Na webových stránkách Královéhradeckého kraje v sekci Kotlíkové dotace – schválené projekty se budou objevovat průběžné seznamy úspěšných žadatelů tak, jak projdou hodnocením a výsledky budou schváleny Radou Královéhradeckého kraje.

Kotlíkové dotace v Královéhradeckém kraji startují 11. ledna 2016, tentokrát bez fronty

Všechny obdržené žádosti o kotlíkové dotace nyní prochází hodnocením. Je-li žádost úspěšná, předkládá se seznam ještě ke schválení Radě Královéhradeckého kraje. Tímto procesem prozatím prošlo 422 žadatelů. O dalším balíku asi 200 žádostí bude rozhodovat Rada kraje na svém pondělním jednání. Takto se bude celý proces opakovat, dokud nebudou posouzeny všechny žádosti.

Zájemci o kotlíkovou dotaci mohli podávat žádost od 11. ledna 2016. Alokace 100 milionů byla vyčerpána přesně za 14 dní. „Dokonce jsme povolili sběr žádostí do celkové výše asi 110 milionů korun. Je totiž pravděpodobné, že ne všechny žádosti projdou úspěšně hodnocením. Abychom doopravdy vyčerpali celých 100 milionů korun, strop jsme mírně posunuli,“ řekl už dříve náměstek hejtmana zodpovědný za evropské granty a dotace Otakar Ruml. Nyní probíhá proces hodnocení, přibližně do konce dubna se pak budou uzavírat smlouvy s jednotlivými žadateli. Proplácení výdajů je závislé na podpisu smlouvy. První peníze by tak mohli žadatelé dostat už na přelomu března a dubna.

Na stránkách kraje v sekci Kotlíkové dotace – schválené projekty budou průběžně zveřejňovány seznamy projektových žádostí, které prošly úspěšně systémem hodnocení a byly schváleny Radou Královéhradeckého kraje. Seznam bude aktualizován v závislosti na schválení dalších žádostí.

Úspěšné projektové žádosti jsou zveřejněny zde.

Autor: Martina Götzová