Knihovna je věc veřejná, připomněla panelová diskuse

13. 6. 2018

Panelová diskuse, která se dnes odpoledne uskutečnila ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové, diskutovala o transformaci veřejných knihoven a přípravě nové krajské koncepce rozvoje. Připomněla také sto let, které v příštím roce uplynou od vzniku zákona o veřejných knihovnách obecních.

K prioritám patří podle panelistů digitalizace, rozšiřování fondů včetně elektronických zdrojů, uchovávání tradičních dokumentů nebo lepší technické vybavení knihoven.

Za Královéhradecký kraj vystoupila v diskusi náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za oblast školství a kultury:

„Knihovny stále mají své důležité místo ve veřejném prostoru a jejich přínos by do budoucna měl být ještě větší. S ministerstvem práce a sociálních věcí připravujeme projekt, do něhož chceme zapojit i knihovny. Měly by se stát místem dalšího vzdělávání.“

Hovořilo se také o přínosech soutěže Vesnice roku a Spolku pro obnovu venkova i o možnostech měst a obcí při renovaci nebo výstavbě knihovny.

Knihovna je věc veřejná, připomněla panelová diskuse