Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumAktuality

Hvězdárna, okružní křižovatka či obnova mostu přes zátopové území. O titul Stavba roku 2017 Královéhradeckého kraje usiluje 14 staveb

Poslední aktualizace: 24. 7. 2017

Do letošního ročníku soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje se přihlásilo 14 staveb. V září je postupně navštíví odborná komise složená ze zástupců všech spolupořadatelů soutěže, mezi kterými nechybí ani Královéhradecký kraj. Výsledky budou tradičně vyhlášeny v listopadu ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové.

Hvězdárna, okružní křižovatka či obnova mostu přes zátopové území. To jsou jen některé z projektů přihlášených do soutěže Stavba roku 2017 Královéhrad

Jsem rád, že se opět přihlásilo velké množství uchazečů o titul. Svědčí to o tom, že i v dnešní době, kdy je hlavní důraz kladen na minimalizaci vstupních i provozních nákladů, vzniká řada staveb, které dokáží zaujmout a stávají se hodnotnou součástí okolní krajiny,“ říká hejtman Jiří Štěpán.

Mezi přihlášenými jsou letos bytové domy, dopravní stavby, průmyslové objekty i stavby občanské vybavenosti. Většinou se jedná o novostavby, ale opět jsou přihlášeny i zdařilé rekonstrukce historických objektů.

Krajskou soutěž o stavbu roku vyhlašuje Královéhradecký kraj společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Českým svazem stavebních inženýrů, Českou komorou architektů a Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové.

Přehled všech staveb najdete v příloze.

Autor: Michal Friček

Přílohy ke stažení:

Název přílohy Popis Typ Velikost Datum
seznam přihlášených staveb pdf 2302 kB 24.7.2017