Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumAktuality

Hradecká Flošna opět ožije krajskými dožínkami

Poslední aktualizace: 13. 9. 2017

Královéhradeckých krajských dožínek se letos zúčastní více než 170 prodejců a vystavovatelů. Již 14. ročník počítá s dvoudenním programem pro školy i pro odbornou veřejnost.

Jsou tu Královéhradecké krajské dožínky 2016

Pořádání dožínek již několik let významným způsobem podporuje Královéhradecký kraj. To se nezměnilo ani letos, kdy je hlavním organizátorem Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje.

Srdečně všechny zvu k návštěvě Královéhradeckých krajských dožínek, protože je to způsob, jak můžeme podpořit naše zemědělce. Osobně propaguji regionální zemědělské a potravinářské produkty při každé příležitosti. Hejtmanství nakupuje dárky pro oficiální návštěvy u regionálních výrobců a zemědělců. Upřednostňováním regionálních produktů ale podporujeme i sami sebe, protože v mnoha případech se jedná o to nejlepší, co můžeme jako konzumenti získat,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Ve dnech 15. a 16. září se mohou návštěvníci těšit na výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, bohatý hudební program a samozřejmě na ochutnávky regionálních potravin, dožínkové trhy, ukázky drobných řemesel a zábavu pro děti.

Dvoudenní akce odstartuje během pátečního dopoledne programem pro školy. „Děti budou moci zhlédnout výstavu zemědělské techniky, seznámit se s praktickými ukázkami práce se zvířaty včetně stříhání ovcí, práce se psy a drezůrou koní. Připraveny jsou soutěžní stanoviště, kde za správné odpovědi a splněné úkoly získají razítka do herních karet, které budou následně slosovány a vítězové budou vyhlášeni následující den,“ informovala ředitelka Regionální agrární komory Jaroslava Nekvasilová.

Sobotní program tradičně zahájí dožínkový průvod s kočárovou jízdou městem. Průvod vyrazí v 11 hodin od zimního stadionu na Malé a Velké náměstí, poté po malém okruhu k Magistrátu města, kde se připojí mažoretky a kapela s Dóžou – maskotem Královéhradeckých dožínek. Konečná zastávka bude přímo před hlavním podiem, kde bude probíhat předávání ocenění zemědělcům a potravinářům.

Před koupalištěm a Všesportovním stadionem budou na návštěvníky čekat dožínkové trhy, ochutnávky regionálních potravin a několik podií, na kterých bude až do pozdního odpoledne probíhat pestrý kulturní program, jehož největší hvězdou bude zpěvačka Marcela Holanová s kapelou. Pokračovat budou ukázky prací se zvířaty, které zaujmou nejen malé návštěvníky.

Dožínek se celkově zúčastní více jak 170 prodejců a vystavovatelů. Tradiční zábavní atrakce budou k dispozici od pátku 15. až do neděle 17. září 2017.

Pořadatelem akce je Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje.

Informace naleznete na www.dozinky.cz

Program:

Pátek 15. září

10:00 – 14:00 DEN ZEMĚDĚLSTVÍ KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE – PROGRAM PRO ŠKOLY

Sobota 16. září

Velké pódium – u Koupaliště Flošna

10:00 Petrof Gang

11:00 Benjaming´s Clan

12:00 Ocenění zemědělců – vyhlášení výsledků soutěže Potravinář roku

13:30 Electrophonix – ZUŠ Habrmanova elektro-smyčcová kapela, hrající české i světové hity

15:00 České ženy Loukov pod pódiem 1. Vstup

15:30 Lokálka

16:30 České ženy Loukov 2. Vstup

17:00 Marcela Holanová s kapelou

Malé pódium – u Všesportovního stadionu

10:00 Little Company ze ZUŠ Habrmanova

11:00 Folklórní soubor Hořeňáček

11:45 Melody Brass

13:00 Festival mažoretky 2017

16:30 Spektrum

Program „ŠANCE 2017“ – ukázky práce se zvířaty

12:00 Práce s ovčáckým psem

12:35 Ukázka španělské drezury

13:00 Králičí HOP

13:20 Práce s ovčáckým psem

13:45 Komentovaná ukázka stříhání a přípravy krav

14:20 Ukázka španělské drezury

14:45 Ukázka prasat

15:00 Králičí HOP

15:20 Ukázka španělské drezury

15:40 Ukázka přípravy krav

16:00 Ukázka střiže ovcí

Autor: Michal Friček