Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumAktuality

Spot Zkus Kuks získal hlavní cenu na festivalu TourRegionFilm 2017. Ocenění si odváží i stejnojmenný web

Poslední aktualizace: 11. 10. 2017

Východočeský Kuks si z 50. ročníku mezinárodního festivalu Tourfilm a TourRegionFilm odvezl dvě ceny. Destinační společnost Revitalizace KUKS o. p. s. získala hlavní cenu za snímek Zkus Kuks v kategorii propagačních spotů do 10 minut a ocenění pro stejnojmenný turistický web ZKUSKUKS.cz.

V Grandhotelu Pupp v Karlových Varech proběhlo předání cen výhercům 50. ročníku mezinárodního festivalu filmů s cestovatelskou tématikou. Kromě snímků rozdal festival i ceny pro mobilní aplikace a webové stránky. Mezi nimi porotu zaujal oficiální turistický web barokního areálu Kuks nazvaný ZKUSKUKS.cz.

V sekci promo spotů do deseti minut si nejvyšší ocenění odnesl stejnojmenný spot “Zkus Kuks” režiséra Petra Kašpara a produkce Revitalizace KUKS o. p. s.

Není to poprvé, kdy Kuks získal na festivalu ocenění. Zvláštní cenu poroty za reklamní spot si zástupci Revitalizace KUKS o. p. s. z Karlových Varů odváželi i v roce 2012.

Tvůrce inspiroval hlavní slogan – zkus Kuks. Snímek totiž není založen pouze na záběrech monumentální architektury, ale inspiruje diváka k různým netradičním způsobům, jakými může prožít den v Kuksu. Jednou jako cyklista, podruhé jako vodák na Labi, jindy obdivovatel umění, aktivní sportovec, gurmet, nebo milovník vína a poklidně plynoucího času. Tříminutový spot tak představuje barokní areál jako místo, do kterého se stojí za to vracet a zažít zde pokaždé něco jiného.

Do festivalu se letos přihlásilo 368 soutěžních snímků. V soutěži bylo zastoupeno celkem 45 zemí. Mimo Českou republiku byly snímky z Portugalska, Španělska, Turecka, Německa, Chorvatska či Slovenska. Do soutěže se však přihlásilo i několik „exotičtějších" zemí, jako je např. Bangladéš, Ghana, Indonésie, Filipíny či Mexiko.

Festival TourRegionFilm je národní sekcí festivalu Tourfilm. Každoročně oceňuje české propagační filmy, spoty, televizní a online programy, webové stránky a mobilní aplikace zaměřené na propagaci turistického potenciálu regionů České Republiky. Pořadatelem festivalu je Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism.

V rámci jubilejního ročníku se v mezinárodní soutěži objevily kategorie:

  • propagační spoty do 10 minut
  • dokumentární filmy
  • TV a online programy
  • amatérský krátký film nebo “vlog”
  • webové stránky a mobilní aplikace

Vyhrát na jubilejním 50. ročníku mezinárodního festivalu je pro nás velká čest. Vlastně dvojnásobná, protože ocenění získal kromě spotu i náš turistický web ZKUSKUKS.cz. Porota v národní i mezinárodní sekci festivalu vybírala z více než 350 přihlášených snímků.,” řekl Martin Puš, ředitel Revitalizace KUKS o. p. s.

„Z obou cen pro Kuks mám upřímnou radost. Královéhradecký kraj mnoho let pomáhá rozvoji cestovního ruchu v Kuksu prostřednictvím destinační společnosti Revitalizace KUKS o. p. s. Jsem rád, že se podpora zúročila. Kuks je dnes nejnavštěvovanější státní památkou našeho kraje a navíc sbírá řadu ocenění v soutěžích, řekl Pavel Hečko, radní Královéhradeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch.

Pro zhlédnutí dalších spotů navštivte www.vimeo.com/kukscz

_________________

Filip Košťál

PR manažer Revitalizace KUKS o. p. s.

Tel.: +420 606 064 282,

e-mail: filip.kostal@revitalizacekuks.cz

Autor: Dan Lechmann