Hejtman Královéhradeckého kraje navštívil Vrchlabí a Rudník

8. 12. 2017

V rámci pracovního programu hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána se uskutečnila další ze série pracovních cest po našem regionu. Ve Vrchlabí proběhla prohlídka tamního gymnázia s nově otevřeným sportovním hřištěm a setkání s ředitelem Střední odborné školy a Středního odborného učiliště. Hejtman navštívil také obec Rudník, krajskou Vesnicí roku 2016 a místní firmu MZ Liberec.

Výstavbu nového sportoviště Královéhradecky kraj podpořil částkou 1,1 milionu korun. „Nové sportovní hřiště zajistí vyšší úroveň vybavenosti zdejšího gymnázia. Jednou z priorit Královéhradeckého kraje je zvýšit kvalitu sportovní infrastruktury, která bude dostupná mládeži. Krajská samospráva podpořila tuto výstavbu částkou 1,1 milionu korun,“ řekl po návštěvě vrchlabského gymnázia hejtman Jiří Štěpán.

Při návštěvě Střední odborné školy a Středního odborného učiliště se hejtman Jiří Štěpán seznámil s nabídkou zdejších studijních oborů. Studenti zde mohou studovat technické obory jako zámečník či karosář. Unikátní je však možnost studia maturitního oboru Mechanik – lanovkář.

Na pozvání starosty Aleše Malocha hejtman navštívil obec Rudník, která se pyšní titulem Vesnice roku 2016 Královéhradeckého kraje. Debata s představiteli obce byla velice rozmanitá. Jednalo se například o postupné revitalizaci evangelického kostela, výstavbě kanalizace z Rudníku do Hostinného, výstavbě místního autobusového terminálu či protipovodňových opatřeních za podpory krajské samosprávy. „Obec Rudník získala ocenění Vesnice roku 2016 zcela oprávněně. Škody způsobené povodněmi rychle odstranila. Důležité ovšem je, že se zde nadále usilovně pracuje na rozvoji obce. Za kraj mohu garantovat součinnost v realizaci plánovaných projektů,“ komentoval návštěvu Rudníku hejtman Jiří Štěpán.

Závěrečným místem hejtmanova pracovního výjezdu byl tamní areál firmy MZ Liberec, která je významným zaměstnavatelem v regionu, zabývající se výrobou medicinálních a technických plynů. Jiří Štěpán tu diskutoval s představiteli a zaměstnanci této společnosti.

Hejtman Královéhradeckého kraje navštívil Vrchlabí a Rudník