Filmaři ocení nejlepší filmovou kancelář uplynulého roku

5. 3. 2018

Šířit povědomí o přínosech audiovizuální produkce, povzbuzovat regionální subjekty při jejich spolupráci s filmovými štáby a upozornit filmaře na aktivní a vstřícné regiony – to si klade za cíl soutěž o filmovou kancelář roku 2017. Adepti na ocenění za uplynulý rok mohou posílat přihlášky do 19. března, nositel titulu „Film Friendly 2017“ bude oznámen 24. dubna během slavnostního zakončení filmového festivalu Finále Plzeň.

Každoroční ocenění společně připravují národní filmová kancelář Czech Film Commission Státního fondu kinematografie a Asociace producentů v audiovizi, iniciativě dala záštitu agentura CzechTourism. Ta se spolu s Czech Film Commission podílela na rozvoji regionálních filmových kanceláří a vývoji produktů filmového turismu.

O titul bude usilovat také filmová kancelář Královéhradeckého kraje společně s kanceláří Pardubického kraje pod společným názvem East Bohemia Film Office. Více informací o kanceláři najdete zde.

ZDROJ: Nela Cajthamlová, Czech Film Commission, 778 543 290, nela@filmcommission.cz www.filmcommission.cz