Do oblasti sociálních služeb putuje přes 782 milionů korun

24. 1. 2018 Autor: Jiří Klemt

Rada Královéhradeckého kraje schválila výsledky dotačního programu na podporu sociálních služeb pro rok 2018. Ze státního rozpočtu prostřednictvím MPSV poputuje přes 782 milionů korun organizacím poskytujícím sociální služby. Materiál ještě musí schválit zastupitelé, kteří se znovu sejdou 29. ledna.

Do oblasti sociálních služeb putuje přes 782 milionů korun

„Díky těmto prostředkům jsme schopni zajistit fungování organizací v sociálních službách pro tento rok. Z celkové částky přesahující 782 milionů korun bude necelých 120 milionů v rezervě. Tu bychom využili v druhé polovině letošního roku v rámci dalších potřeb jednotlivých organizací, až budeme mít konečná čísla za rok 2017. Poté si organizace budou moci žádat o další prostředky,“ řekl náměstek hejtmana pro sociální oblast Vladimír Derner.

O finanční prostředky z dotačního programu ministerstva práce a sociálních věcí se hlásí subjekty poskytující sociální služby. Těmi jsou například domovy pro seniory, stacionáře, poradenská centra, domovy s pečovatelskou službou a další. Královéhradecký kraj v roce 2017 podpořil sociální oblast částkou 215 milionů korun ze svého rozpočtu. Pro letošní rok kraj poskytl částku 218,5 milionů korun.