Česko vybírá Kraj svého srdce, hlasování běží až do ledna

7. 11. 2019

Turisté, návštěvníci, cestovatelé nebo třeba jen cestující mají možnost zhodnotit své dojmy z výletu či pobytu v krajích České republice. Až do konce ledna příštího roku mohou hlasovat v anketě Kraj mého srdce, která mapuje popularitu krajů u laické i odborné veřejnosti.

Česko vybírá Kraj svého srdce, hlasování běží až do ledna

Hlasovat v anketě Kraj mého srdce na portálu www.kampocesku.cz je možné až do 31. ledna 2020. Cílem ankety je meziroční mapování oblíbenosti krajů ČR z pohledu volnočasových aktivit:

• KAM na letní dovolenou | pěší a cyklo
  • KAM na zimní dovolenou
  • KAM na výlety s dětmi
  • KAM na koně | koňské stezky
  • KAM do lázní | wellness
  • KAM za zážitkem | adrenalinem
  • KAM na památky
  • KAM za folklorem | tradicemi
Hlasující udělují v každé kategorii tři hlasy svým preferovaným krajům s tím, že za první preferovaný kraj v kategorii udělují tři, za druhý dva a za třetí jeden bod. Účastníci ankety tak oceňují jednotlivé kraje ve výše uvedených kategoriích podle svých vlastních zkušeností v roce 2019, nebo podle toho, kam by se chtěli vydat. Výsledky ankety ovlivňuje náklonnost návštěvníků, propagační aktivity krajů, destinačních společností a měst nebo zážitky osobní či sdílené zkušenosti hlasujících. Předchozí ročníky ankety potvrdily, že uveřejnění ankety na internetových stránkách krajských úřadů, destinačních společností, měst a turistických informačních center pozitivně ovlivní výsledky hlasování pro daný kraj.

Výsledky VIII. ročníku ankety Kraj mého srdce budou vyhlášeny a ceny pro vítězné kraje předány 13. února 2020, v první den 29. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze. Výsledky ankety a výherci z řad hlasujících budou zveřejněni na portálu www.kampocesku.cz a v březnovém vydání magazínu KAM po Česku 2020.

Pořadatelem ankety je Vydavatelství KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou PVA EXPO Praha, pod záštitou Asociace krajů České republiky.