Češi a Poláci společně zahájili cyklosezónu v příhraniční

28. 5. 2019

Mezinárodní jízda CYKLO GLACENSIS 2019 přilákala téměř 200 cyklistů a otevřela cykloturistickou sezónu v česko-polském příhraničí. Letošní 18. ročník nabídl krásné trasy Orlickými horami až do cíle v Olešnici v Orlických horách.

Letošním cílem vyjížďky CYKLO GLACENSIS byla horská bouda Číhalka. Na kole se jí zúčastnilo 130 cyklistů z deseti českých a 100 cyklistů z osmi polských měst. Trasy měřily od 40 do 90 kilometrů podle vzdálenosti startovního města.

Finančně letošní Cyklo Glacensis podpořila města Lanškroun, Náchod, Choceň, Vysoké Mýto, obec Bačetín, Sdružení obcí Orlicko, DSO Region Orlické hory, Pardubický kraj a hlavní organizátor akce Region Orlicko – Třebovsko. V cíli byl pro účastníky připraven večerní společenský program s country kapelou a břišními tanečnicemi.

V roce 2020 bude cíl Cyklo Glacensis na polské straně hranice a organizátor Region Orlicko-Třebovsko na příští ročník všechny účastníky srdečně zve.