VIDEO: Broumov dokázal obhájit Zlatý erb

3. 3. 2015

Výsledky krajského kola soutěže o nejlepší webové stránky obce a města byly dnes dopoledne vyhlášeny v sídle krajského úřadu. V kategorii města zvítězil Broumov, jenž tak obhájil loňské prvenství. Mezi obcemi zabodovaly Lovčice, které vloni skončily druhé, a nejlepší elektronickou službou zaujal porotce Jičín.

Broumov dokázal obhájit Zlatý erb

Předávání ocenění se ujal hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, který v úvodu ocenil snahu všech přihlášených:

„Webové stránky jsou dnes základním zdrojem informací pro občany. Díky úsilí těch, kteří je spravují, se pak na řadě z nich objevuje stále více zajímavých elektronických služeb. Tato oblast je velice pestrá, ale také komplikovaná. Vždy se proto rád dozvím, které město nebo která obec je v tomto směru na špici.“

Ocenění si odnesli také zástupci Nového Města nad Metují, Rychnova nad Kněžnou, Mokrého, Černého Dolu a Hradce Králové. Cenu veřejnosti získal Libňatov. Do letošního ročníku přihlásilo svůj web sedm měst a 12 obcí. O přízeň poroty se ucházelo také 19 různých elektronických služeb poskytovaných samosprávami. Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola, jehož výsledky budou vyhlášeny na konference ISSS konané v dubnu v Hradci Králové.

Celkové výsledky:

Nejlepší webové stránky města:

1. Broumov

2. Nové Město nad Metují

3. Rychnov nad Kněžnou

Nejlepší webové stránky obce:

1. Lovčice

2. Mokré

3. Černý Důl

Nejlepší elektronická služba:

1. Jičín: GIS města Jičína

2. Hradec Králové: Mapa: Významná dopravní omezení ve městě a okolí

3. Broumov: Klikací rozpočet

Cena veřejnosti:

Libňatov

Ceny vítězům věnovali partneři krajského kola

Logo Hydrosoft Veleslavín
AG COM, Smiřice Hydrosoft Veleslavín, s.r.o., Praha

Software602 a. s., Praha SoftwareONE Czech Republic s.r.o.

Logo T-mapy, spol. s r.o.
T - MAPY, spol. s r.o., Hradec Králové GIST, s.r.o., Hradec Králové