Archeologové ukázali nálezy z Opočna

23. 6. 2022

V trase budované druhé části opočenského obchvatu stále probíhá záchranný archeologický průzkum. Při něm se podařilo na břehu Zlatého potoka nalézt pozůstatky germánské osady z druhého století našeho letopočtu. Kromě několika chat se zde nacházela i pec na tavení železa. Nálezy představila zájemcům, mezi kterými byl i náměstek hejtmana Pavel Bulíček, archeoložka rychnovského muzea Martina Beková.

Stavba druhé etapy přeložky silnice II/298, jíž se dokončí obchvat města Opočna, začala letos na jaře. Terénní práce ale na místě probíhaly již od konce února. Zakázku v hodnotě téměř 219 milionů korun včetně DPH vysoutěžily společnosti M-SILNICE a EUROVIA. Celkové náklady budou 235 milionů korun včetně DPH. Stavba bude trvat tři roky a propojí první část obchvatu od kruhové křižovatky U Jordánku s výpadovkou na Třebechovice pod Orebem a Hradec Králové.