„Šlápněte do pedálů“ v zámecké galerii v Jičíně

28. 5. 2014

Kdy bylo sestaveno první kolo nebo kdy se konaly první cyklistické závody? Regionální muzeum a galerie v Jičíně připravilo novou letní výstavu o historii cyklistiky obecně, ale i ve vztahu k Jičínsku.

„Šlápněte do pedálů“ v zámecké galerii v Jičíně
Počátky cyklistiky mají vztah i k Jičínsku. Pravděpodobně v Hořicích bylo v roce 1867 sestrojeno první jízdní kolo na našem území. Výstava „Šlápněte do pedálů“ ale neseznámí návštěvníky pouze s rozvojem cyklistiky v českých zemích. Představí také historii klubů velocipedistů, legendární výrobce a prodejce kol nebo cyklistické akce a závody. Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 29. května 2014 od 17 hodin a samotná výstava potrvá až do 28. září 2014.

Účastníci závodu „Weber jičínská padesátka“ budou mít vstup na výstavu v sobotu 31. května po celý den zdarma. V sobotu 14. června od 17 hodin proběhne v jičínském muzeu již tradiční Muzejní noc, která se mimo jiné zaměří i na cyklistiku.