Kraj nakoupil 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID

23. 11. 2020 Autor: Dan Lechmann

Královéhradecký kraj na základě nabídky ministerstva průmyslu a obchodu objednal 80 tisíc litrů dezinfekce Anti-COVID. Dodá ji společnost Čepro. Dnes kraj začal dezinfekci distribuovat mezi obce s rozšířenou působností, školy, nemocnice i zařízení poskytující sociální služby.

Ve středu 25. března jsme obdrželi první dodávku 18 tisíc z celkem 80 tisíc objednaných litrů dezinfekce. Děkuji krajskému hasičskému záchrannému sboru, který nám pomáhá zásilky dočasně uskladnit a dále distribuovat mezi obce, nemocnice, školy a další subjekty,“ řekl hejtman Jiří Štěpán s tím, že další část dodávky dezinfekce kraj očekává v pátek 27. března.

Za jeden litr dezinfekce kraj zaplatí 47 korun včetně DPH. Objem 80 tisíc litrů společnost Čepro dodá v 16 tisících pětilitrových kanystrech.

Královéhradecký kraj již přerozdělil 58 tisíc respirátorů a 164 tisíc ústenek ze státní dodávky. Vedle toho kraj zajistil z vlastních zdrojů 140 tisíc kusů ústenek, které rozdělil mezi své nemocnice, obce s rozšířenou působností, ale i praktické a zubní lékaře.

V současnosti kraj připravuje další nákup ústenek. „Jednáme se společností Medilab z Českého Meziříčí o další dodávce 150 tisíc kusů ústenek. Nákup bychom mohli uskutečnit v příštím týdnu,“ dodal hejtman Jiří Štěpán. Podle něj kraj stále jedná o nákupu 200 tisíců respirátorů z Číny. Před časem se stejný objem pokoušel zajistit z USA. Kvůli zákazu vývozu se ale tento obchod neuskutečnil.