V Náchodě se prezentovaly fiktivní studentské firmy

20. 2. 2014 Autor: Martina Götzová

V náchodském Městském divadle dnes proběhl pod taktovkou Obchodní akademie v Náchodě třetí regionální veletrh fiktivních firem. Čtyřiadvacet firem žáků z deseti východočeských měst se snažilo zaujmout potenciální zákazníky a předvést jim, že právě jejich produkt je ten nejlepší…

V Náchodě se prezentovaly fiktivní studentské firmy
Obdobné akce mají velký význam. Důstojné prostředí divadla navázalo pravou firemní atmosféru a z mladých studentů se rázem stali mladí profesionálové. Ti se také musí vypořádat se všemi překážkami podnikání od účetnictví, až po samotný prodej,“ říká krajská radní pro školství Táňa Šormová, která se veletrhu sama jako zákazník zúčastnila. Podle ní je taková akce i velkou příležitostí k propagaci středních škol, protože mezi návštěvníky se často objevují i žáci škol základních.

Já sama jako zákazník jsem si mohla vyzkoušet, jak budu reagovat na různé nabídky čtyřiadvaceti různých prodejců. A zvítězil u mě vtip nad vážností. Organizátorům mohu jen poděkovat a pochválit je za dobře odvedenou práci,“ uzavírá radní.