Soutěž o nejinspirativnější česko-polský přeshraniční projekt

20. 3. 2012 Autor: Roman Klíma

Společný technický sekre¬tariát Operačního programu přeshraniční spolupráce ČR – Polsko 2007-2013 vyhlásil soutěž o nejinspirativnější česko-polský přeshraniční projekt, jehož realizace byla ukončena nejpozději v roce 2011. Cílem soutěže je seznámit širokou veřejnost se zajímavými projekty, doposud realizovanými v rámci česko-polského přeshraničního programu.

Za Královéhradecký kraj byly do soutěže nominovány tyto 3 projekty:

  1. Poznej svého souseda (vedoucí partner: Statutární město Hradec Králové, Projektový partner: Obec Walbrzych)
  2. Podzemí Krkonoš (vedoucí partner: Městys Černý Důl, Projektoví partneři: Česká speleologická společnost ZO Albeřice, Obec Kowary, Obec Karpacz)
  3. Třídění komunálních odpadů v evropském městě Kudowa – Náchod (Vedoucí partner: Město Kudowa Zdrój, Projektový partner: Město Náchod)

Pokud byste chtěli hlasovat pro projekty nominované Královéhradeckým krajem, případně i pro jiné nominované projekty, navštivte webovou stránku www.cz-pl.eu, kde naleznete podrobné informace o soutěži, seznam nominovaných projektů včetně fotografií a aplikaci pro hlasování.

Každý účastník hlasování může vybrat 3 projekty v pořadí, ve kterém ho zaujaly. Hlasující mají rovněž možnost připojit ke zvolenému projektu svůj komentář. Společný technický sekretariát vybere autory tří originálních a poutavých příspěvků, kterým bude zajištěn bezplatný pobyt včetně stravování a ubytování v rámci Výroční akce česko-polského přeshraničního programu (29. a 30. 5. 2012, Jarnoltówek, Polsko) a současně budou odměněni zajímavými propagačními předměty. Hlasování bude ukončeno dne 30. 4. 2012. Vítězné projekty budou oznámeny nejen na Výroční akci, ale budou také zveřejněny na internetových stránkách česko-polského přeshraničního programu a budou prezentovány v rámci dalších propagačních aktivit.

Česko-polský přeshraniční program je doposud nejúspěšnějším programem ze všech 57 evropských přeshraničních programů (značný zájem o program, vysoká míra certifikovaných výdajů, značné úspory na administraci programu, přehledná metodika, nízký počet nesrovnalostí apod.). K dosavadnímu úspěchu programu výrazně přispívají žadatelé z regionu Královéhradeckého kraje. Doposud bylo podpořeno již 63 projektů a 226 mikroprojektů, kde partnerem (partnery) na české straně je subjekt (jsou subjekty) z Královéhradeckého kraje. Celková výše evropských dotací přidělených na tyto projekty a mikroprojekty dosahuje výše cca 1,6 mld. Kč.

Fotogalerie