Obec Sovětice zabodovala v celostátním kole Vesnice roku

1. 10. 2012

Obci Sovětice se podařilo uspět v celostátním kole soutěže Vesnice roku. Získala třetí místo v kategorii „Oranžová stuha“, která se uděluje za spolupráci obce a zemědělského subjektu.Výsledky soutěže byly slavnostně vyhlášeny v Senátu.

„O titul Oranžová stuha ČR se ucházelo třináct obcí ze všech krajů. Konkurence byla opravdu silná, a proto je třetí místo pro obec Sovětice obrovským oceněním. Rád bych poděkoval všem, kdo se podílí na rozvoji naší obce,“ uvedl starosta Aleš Krátký.

Soutěž Vesnice roku vyhlašuje ministerstvo pro místní rozvoj společně se Spolkem pro obnovu venkova, Svazem měst a obcí a ministerstvem zemědělství. Cílem soutěže je především povzbudit obyvatele vesnic k rozvoji svého domova a podpořit rozmanitost a pestrost tradic jednotlivých regionů. V letošním krajském kole Vesnice roku zvítězila obec Vrbice na Rychnovsku. Další informace o obci Sovětice je možné najít na jejích internetových stránkách.