Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumAktuality - archiv

Evropský projekt v kraji podporuje služby sociální prevence

Poslední aktualizace: 12. 2. 2013

Od počátku letošního roku dostává v regionu podporu dvaadvacet služeb sociální prevence. Daří se to díky projektu, na který se podařilo Královéhradeckého kraji získat 86 milionů korun z Evropské unie. Jistotu financování tak získaly služby pro lidi bez přístřeší, se zdravotním postižením, oběti domácího násilí nebo rodiny s dětmi.

„Podpora z projektu je rozdělena mezi poskytovatele služeb sociální prevence na letošní i příští rok. Peníze kraj získal z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu. Do projektu patří služby, které vytvářejí podmínky pro zapojení či udržení lidí na trhu práce, pomáhají s integrací zdravotně postiženým či podporují transformaci péče o ohrožené děti,“ řekl krajský radní Josef Lukášek, který má na starosti sociální oblast.

Projekt celkově pomůže 1818 lidem. Služby zajistí azylové domy pro matky s dětmi v Náchodě, Trutnově a Hradci Králové, azylový dům a centrum denních služeb pro osoby bez přístřeší v Hradci Králové, služby sociální rehabilitace pro osoby s mentálním postižením a duševním onemocněním v Rychnově nad Kněžnou, Náchodě, Hradci Králové, Nové Pace a Jičíně.

Lidem se zdravotním postižením budou také moci pomáhat služby sociálně terapeutických dílen v Kvasinách a Dvoře Králové nad Labem a služba podpory samostatného bydlení na Rychnovsku. Významnou část služeb se podaří zajistit pro rodiny s dětmi a pro oběti domácího násilí v intervenčním centru.

Královéhradecký kraj dokázal získat finance z Evropské unie na tyto účely již v minulých letech. Nedávno ukončil například projekt služeb sociální prevence, který za tři roky podpořil částkou téměř 243 milionů korun 52 služeb a více než deset tisíc jejich klientů.

Projekt je financován z ESF prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

Autor: Jiří Zeman