Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumAktuality - archiv

Do vrchlabské průmyslové zóny tečou investice za téměř 700 milionů

Poslední aktualizace: 3.2.2014 14:44

Rozšíření vrchlabské průmyslové zóny, kde působí závod Škoda Auto, přinese do konce roku 2016 investice za zhruba 689 milionů. Za stovky milionů korun se od loňského léta začaly opravovat silnice v okolí města Vrchlabí, ve městě vzniknou nová protipovodňová opatření, postaví se i nový fotbalový stadion. Z celkového objemu peněz jde více než 550 milionů ze státního rozpočtu, o zbytek nákladů se podělí Královéhradecký a Liberecký kraj a město Vrchlabí.

„Na začátku loňského září jsme zahájili rekonstrukci silnice druhé třídy mezi Horkami u Staré Paky a Studencem za zhruba 52 milionů korun. Jde o první etapu opravy komunikace mezi Horkami a Dolní Brannou,“ řekl krajský radní pro oblast investic Josef Dvořák. „Zároveň začala i modernizace úseku Dolní Branná – Kunčice, rekonstrukcí opěrných zdí a silnice z Dolní Branné do Kunčic za necelých 20 milionů,“ dodal Dvořák. Loni se podařilo postavit čtyři z pěti opěrných zdí, překopy silnice pro propustky odvodňující protější stranu silnice do potoka a přeložka vedení nízkého napětí, které bylo uloženo mimo vozovku pod terén. Opravy obou těchto komunikací by měly být hotové do konce června.

Letos by se mělo začít s rekonstrukcí silnice spojující Studenec a Dolní Brannou za celkem 183 milionů korun. „Ještě tento rok by měla být hotový úsek od pošty po křižovatku silnic II/293 a II/295 ve Studenci, tedy po odbočku na Vrchlabí. V roce 2015 by se měla pak opravit silnice spojující Studenec a Dolní Brannou. V úseku stoupání vozovky před Studencem od Dolní Branné se silnice rozšíří o stoupací pruh,“ řekl radní Dvořák.

Další velkou rekonstrukcí by měla projít část silnice I/14 ve Vrchlabí mezi ulicemi Nerudova a Nádražní. Náklady na modernizaci této komunikace se předpokládají na 115 milionů korun. Stavba, která je vzhledem k přeložkám inženýrských sítí technicky velice komplikovaná a náročná, bude znovu rozdělena do dvou let, začít by se mělo příští rok.

V letech 2015 – 2016 jsou plánované další investiční akce, které v rámci rozšíření průmyslové zóny ve Vrchlabí zlepší dopravní infrastrukturu. Za zhruba 52 milionů se opraví přístupová komunikace do průmyslové zóny ul. Dělnická (III/32551), rekonstrukcí za 30 milionů korun projde i průtah městem Hostinné. Modernizována bude také okružní křižovatka I/14 – II/295, kde se kříží silnice první třídy Harrachov – Trutnov a silnice druhé třídy Studenec – Vrchlabí – Špindlerův Mlýn. Oprava bude stát 28 milionů.

Autor: Petr Vinklář