Broumovsko již má své první regionální produkty

21. 7. 2011 Autor: Markéta Hanušová, Agentura pro rozvoj Broumovska o. s.

První certifikáty Broumovsko regionální produkt byly slavnostně předány místním výrobcům na Farmářských trzích v Klášterní Zahradě v Broumově v neděli 17. července 2011.

Prvními nositeli značky regionálních produktů Broumovska se stali:

  • Rokytnický včelí med lesní smíšený – Včelí farma Rokytník, Simona Adamcová
  • Přírodní sýry a jogurty – Dita Šrámková
  • Výrobky z ovčího rouna a tkané výrobky z přírodního materiálu – Ines Šťovíčková
  • Včelí produkty – ekofarma Vlkovi, Jiří Vlk
  • Polický chléb – Kvíčerovská pekárna s. r. o.
  • Stínicí technika Pavon s potiskem z kolekce Rosenberg – Dřevoterm s. r. o
  • Vlněné výrobky, výrobky z vrbového proutí – ekofarma Tůmovi, Anna Tůmová
  • Ovčí sýry, jogurty a další mléčné výrobky – Monika Menčíková

Farmářské trhy v Klášterní Zahradě, které se poprvé konaly v neděli 17. července, byly dějištěm nejen prodeje potravin a řemeslných výrobků. Hostily také slavnostní předávání první série certifikátů projektu BROUMOVSKO regionální produkt.

Certifikáty výrobci převzali z rukou zástupců regionálního koordinátora projektu Společnosti pro destinační management Broumovska (organizační složka Agentury pro rozvoj Broumovska), Jana Školníka, předsedy Správní rady a Markéty Hanušové, manažerky. Broumovsko se oficiálně stalo jubilejním 15 regionem zapojeným do projektu regionálního značení výrobků, jehož národním koordinátorem je Asociace regionálních značek. Díky této značce mají výrobci možnost propagovat své produkty v rámci celé České republiky nebo se účastnit tradičních veletrhů. Projekt pomáhá rozvoji regionu a jeho propagaci na národní i mezinárodní úrovni. Projekt byl v počátku realizace podpořen z prostředků Evropské unie prostřednictvím Programu rozvoje venkova ČR, a to Osy IV Leader administrovaných o. s. MAS Broumovsko+.

Farmářských trhů se účastnili také další místní prodejci. Návštěvníci mohli ochutnat ovčí sýry, med a medovinu, chléb, staročeské speciality nebo zakoupit květiny, výrobky ze slámy, šperky ze skla a další ručně vyrobené dárkové předměty. Doprovodný program připravený Agenturou pro rozvoj Broumovska o. s. a Cechem panen rukodělných zaujal děti i dospělé. Z trhů si odnášeli malované oblázky a ručně vyrobené šperky, vyzkoušeli si předení na kolovratu a praní v neckách. V sortimentu nabídky farmářských trhů chyběli prodejci čerstvého ovoce, zeleniny a uzenin, které se budeme snažit zajistit na příští farmářský trh, který se koná opět v Klášterní Zahradě* v Broumově, v neděli 7. srpna 2011 od 09:00 – 15:00. Farmářské trhy byly finančně podpořeny městem Broumov.

Děkujeme všem, kteří se prvních farmářských trhů v klášterní Zahradě zúčastnili (návštěvníkům, prodejcům a partnerům) a podpořili tak místní výrobce a jejich produkty.

Fotogalerie