Turistický portál Královéhr. kraje

Veletrh cestovního ruchu Euroregion Tour Jablonec nad Nisou

Ve dnech 19. – 21. 3. 2009 proběhl v prostorách Eurocentra v Jablonci nad Nisou 9. ročník veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2009.

Ve dnech 19.-21. 3. 2009 proběhl v prostorách Eurocentra v Jablonci nad Nisou 9. ročník veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2009. Královéhradecký kraj zde prezentoval turistickou nabídku spolu se zástupci TVÚ Orlické hory a Podorlicko a zástupcem pevnosti Josefov. Návštěvníci z řad veřejnosti projevovali největší zájem o cyklotrasy, cyklomapy a mapy celkově, ale také o památky a možnosti výletů. Opět byl zájem o ubytování. Příznivci historie si zde také přišli na své. Zástupce pevnosti Josefov, ustrojen v dobové uniformě, poskytoval návštěvníkům vyčerpávající informace nejen o pevnosti Josefov, ale také o válce 1866 a muzeích v Královéhradeckém kraji. Příchozí též mohli uspokojit chuťové buňky ochutnávkou hořických trubiček či tradiční Krkonošské medoviny. Atrakcí pro návštěvníky se stala replika části Proboštova betléma z Třebechovic pod Orebem. Návštěvníci si mohli betlém sami uvést do chodu.

I když návštěvnost veletrhu byla průměrná, jsme přesvědčeni, že je dobré představovat turistickou nabídku v sousedních krajích. Vzhledem k projevenému zájmu věříme, že jsme jablonecké návštěvníky svou nabídkou oslovili a že si najdou cestu i do Královéhradeckého kraje.

Autor: Vlasta Kratochvílová

ČESKÝ RÁJ